Nové šátky – krojový řád

Náčelnictvo Junáka na svém zářijovém jednání schválilo novelu Krojového řádu, jejíž nejvýraznější změnou je zapracování nového systému krojových šátků a umožnění oddílových, střediskových šátků či šátků vzdělávacích akcí.

Nová šátková řada, o které už jsme několikrát informovali, bude představena k výročí obnovy Junáka a tedy po několika letech příprav a konzultací s členskou základnou.

Do novely řádu se promítla také změna nášivky za plnění skautské stezky, která se i nadále skládá ze čtyř částí a postupně s plněním jednotlivých stupňů stezky „roste“.

Poslední velkou novinkou z Krojového řádu je, že už není časově omezeno období, po které je možné nosit příležitostné nášivky z akcí nad pravou kapsou kroje.

Uložit odkaz do záložek.